Od 24 czerwca do 2 lipca potrwa w Bielsku-Białej festiwal "Od Jana do Ivana". W ramach wydarzenia odbędą się koncerty, piknik i warsztaty. Do wspólnej zabawy zapraszają Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB oraz Miasto Bielsko-Biała.

 

Program imprezy:
24 czerwca

godz. 19.00, Rynek, OD JANA - otwarcie, następnie koncert „Słowianie” zespołu Kosy, zakończymy pokazem ogni.

25 czerwca
​godz. 15.00-19.00, Park Słowackiego PIKNIK WIELOKULTUROWY wraz ze Szkołą Asystentów Międzykulturowych, będziemy poznawać się w międzynarodowym gronie, robić origami, malować koszulki, jeść potrawy narodowe, tańczyć i ćwiczyć jogę oraz relaksację, zabierzcie ze sobą maty do ćwiczeń i koce piknikowe.
 
27 czerwca
godz. 18.30, Ośrodek MyBB, Krasińskiego 5a – warsztaty fotograficzne „Moje miejsce” prowadzone przez Datura Studio i Leszka Buzderewicza, Zabierzcie swoje aparaty w smartfonach i przypominamy, że za każdym narzędziem stoi twórca, nie liczy się sprzęt, a otwarta głowa.
 
28 czerwca
godz. 16.30, Rynek – zabawy i animacje dla dzieci.
godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – zajęcia relaksacyjno-oddechowe, prowadzi Emilia Bizoń, studentka fizjoterapii pokaże Wam, jak ruch, nawet niewielki może zmienić wiele szczególnie w połączeniu z oddechem, zabierzcie ze sobą matę do ćwiczeń.
 
30 czerwca
godz. 16.30, Rynek – minigra miejska dla dzieci.
godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – warsztaty zielarskie, pt.: „Robimy macerat z dziurawca”, obowiązuje składka 5zł na materiały, prowadzi Maria Rózga, edukatorka, trenerka, animatorka, działaczka społeczna. W Fundacji współtworzy i realizuje warsztaty z edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas w Naturze, bawiąc się, ucząc, obserwując i współdziałając.
 
1 lipca
godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – jamsession wspólnie z World Cafe, granie i śpiewanie z całego świata
Na warsztaty filmowe, zielarskie i wtorkową relaksację obowiązują zapisy (na stronie  Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia)

2 lipca
godz. 18.30, Rynek, DO IVANA – koncerty z muzyką i śpiewem ukraińskim, wspólne tańce, robienie lalek motanek i wianków, pokaz ogni.