W sobotę, 18 czerwca, w parku Słowackiego odbędą się zawody crossfitowe Impact Cross Games, w których wystartuje 72 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Część z nich będzie również reprezentować nasze miasto. Sportowcy będą rywalizować w czterech kategoriach o atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. Zawody objęte są patronatem Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Cross Trening to rodzaj treningu siłowo-wytrzymałościowego o dużej intensywności, polegający de facto na wykonywaniu ćwiczeń z różnych dziedzin sportu. Ćwiczenia grupowane są w tzw. workouty, czyli zestawy (obwody). Rywalizacja najczęściej polega na wykonaniu maksymalnej ilości powtórzeń w danym czasie lub ukończeniu określonego zestawu w możliwie najkrótszym czasie. Jest to formuła bardzo widowiskowa, dynamiczna i emocjonująca, a zawodnicy muszą zademonstrować bardzo wysoki poziom sprawności, siły i kondycji.

Rywalizacji towarzyszyć będzie sportowy piknik i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Publiczność będzie mogła wziąć udział w licznych konkursach. Wśród dodatkowych zajęć zaplanowano m.in. trening z elementami samoobrony dla dzieci, treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży, specjalny bokserski trening dla kobiet z tarczowaniem, spotkanie z dietetykiem. W trakcie wydarzenia wesprzeć będzie można Fundację Psia Ekipa. Imprezę poprowadzi w muzycznym stylu znany bielski raper i perfomer Dominik Olearczyk. To w dużym skrócie, ponieważ atrakcji i emocji będzie znacznie więcej.

Organizatorami wydarzenia są Klub Impact (Impact Centrum Zdrowia i Sprawności) oraz Stowarzyszenie Sportów Walki Veto Tea.

Impact Cross Games, 18 czerwca godz. 9.00, park Słowackiego.