Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz oraz Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 3. edycji konkursu literackiego "Pewnego razu w Bielsku-Białej".

- Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z nami rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z Bielskiem-Białą w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Na  zgłoszenia czekamy do 20 maja. Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne. Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego - wyjaśniają w Kubiszówce.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 7 do 12 lat i młodzieży od 13 do 18 lat. Ogłoszenie wyników konkursu i informacja o dacie wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się TUTAJ.