We wtorek, 11 stycznia o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Narodowy Balet Ukrainy "VIRSKI".

Narodowy Balet Ukrainy "VIRSKI" swoje korzenie datuje na 1937 rok, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

Narodowy Balet Ukrainy "Virski” odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Prasa światowa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach. W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: "Hopak", "My z Ukrainy", "Sestry", "Lalki" i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.

Narodowy Balet Ukrainy "VIRSKI",  11 stycznia godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety- 100 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina, Bielska Karta Seniora, Weteran+).