W sobotę, 11 grudnia o 17.00 i 20.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Wiedeński z udziałem solistów polskich i europejskich scen operowych.

Koncert Wiedeński to gwiazdorska obsada, balet, orkiestra i przepiękne głosy. To także zapierające dech w piersiach bajkowe kostiumy, które przeniosą również najmłodszych widzów do magicznego, wiedeńskiego świata króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.

Podczas spektaklu wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: walc "Nad pięknym modrym Dunajem", arię Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Koncert Wiedeński, 11 grudnia godz. 17.00 i 20.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 90 i 100 zł.

Konkurs
Dla Czytelników naszego portalu mamy dwa dwuosobowe bilety na koncert o godzinie 20.00. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: w którym roku urodził się Johann Strauss (ojciec)? Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym. W temacie maila prosimy wpisać „Konkurs - Koncert Wiedeński”. O wygranej w konkursie zadecyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń (wygrają osoby, które przyślą poprawną odpowiedź jako pierwsze; na zgłoszenia czekamy do 24 listopada do 12.00). Laureaci będą mogli odebrać bilety w siedzibie Wydawnictwa „Prasa Beskidzka” przy ul. Żywieckiej 118 w Bielsku-Białej.