W poniedziałek, 11 października, Dyskusyjny Klub Filmowy „Kogucik” zaprasza na seans seans filmu „Krew Boga”. Wydarzenie odbędzie się o 19.00 w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja.

„Krew Boga” to belgijsko-polski dramat z 2018 roku w reżyserii Bartosza Konopki. Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży.

Gościem spotkania będzie pochodzący z Bielska-Białej artysta Łukasz Trzciński, jeden ze scenografów filmu „Krew Boga”, który wprowadzi widzów w tajniki scenografii filmowej. Po filmie będzie czas na dyskusję i pytania do gościa.

„Krew Boga”, 11 października godz. 19.00, aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja. Bilety - 15 zł normalny,  10 zł ulgowy (emeryci, uczniowie, studenci).