W środę, 6 października o 18.00, Dom Kultury w Olszówce zaprasza na finisaż wystawy prac Iwony Winiarczyk "Bielsko-Biała w grafice". Wystawa trwa jeszcze do 8 października.

Iwona Winiarczyk to absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Interesuje się szeroko pojętymi sztukami plastycznymi. W grafice wykorzystuje różne techniki, takie jak linoryt, sucha igła, monotypia i inne. Najczęściej jednak stosuje tektoryt, w którym matrycę stanowi tektura cięta na wzór miedziorytów. Technikę tę można potraktować zarówno jako druk wklęsły, jak i wypukły. Tektura jest materiałem delikatnym, dlatego z jednej matrycy powstaje tylko kilka odbitek. Artystka ceni sobie w tej technice najbardziej właśnie to, że nie ma tu dużych nakładów i dwóch identycznych kopii. Grafiki mają niezwykłą fakturę. Materiał ten daje dużą dowolność i nieograniczone możliwości eksperymentowania...

Finisaż wystawy prac Iwony Winiarczyk "Bielsko-Biała w grafice", 6 października godz. 18.00, Dom Kultury w Olszówce. Wstęp wolny.