Do Bielskiego Centrum Kultury powraca muzyczny cykl "Siesta w drodze". Tym razem gościem Marcina Kydryńskiego i bielskiej publiczności będzie śpiewająca fado Silvana Peres. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 4 października o 19.00.

- Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy wracających z dalekich wypraw. Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej. Z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego - komentuje Marcin Kydryński.

Przed koncertem, o 18.30, dla publiczności przygotowana zostanie wystawa zdjęć z Lizbony Marcina Kydryńskiego i bezpłatna degustacja smaków portugalskich.

"Siesta w drodze": Silvana Peres, 4 października godz. 19.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 100 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+).