- Kolejny wieczór "Integracyjnych spotkań z kulturą" spędzimy w objęciach Erato - opiekunki poezji miłosnej - tak zachęca na kolejne wydarzenie bielska "Mikra", czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich.

W piątek, 16 lipca o 18.00, odbędzie się tu  poetycko-muzyczny wieczór "Kadry uczuć". Będzie to połączenie spotkania autorskiego bielskiej poetki Renaty Morawskiej z wieczorem poezji śpiewanej - muzycznymi interpretacjami utworów poetki w  interpretacji zespołu Retrospekcja. Widzowie usłyszą wiersze poświęcone miłości, sensowi życia oraz przemijaniu.

Renata Morawska to poetka, instruktorka teatralna i koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych. Zawodowo związana jest z działalnością kulturalną i oświatową Bielska-Białej i regionu, a od czterech lat z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w  Bielsku-Białej, którym obecnie kieruje.

Zespół Retrospekcja powstał w 2013 roku jako nowy i interesujący projekt szóstki muzyków z Bielska-Białej, tworzących zespół Magnificat. Na swoim koncie mają dwie płyty, są laureatami
licznych festiwali, przeglądów i konkursów ogólnopolskich.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 33 816-34-57 lub 571-229-437 albo e-mail [email protected]