Do 23 lipca w Galerii PPP przy bielskim Rynku trwa wystawa malarstwa Czesława Wieczorka – artysty, który 1 lipca skończył 90 lat!

Charakterystyczne dla twórczości Czesława Wieczorka jest komentowanie polskiej rzeczywistości i nasycenie gorzką ironią. Sporo na jego obrazach postaci centaurów, diabłów, wysoko postawionych duchownych, przerażonych ludzkich twarzy. Obrazy artysty niosą bardzo duży ładunek emocjonalny i są wyrazem nieustajacego protestu artysty niepokornego, niepogodzonego z rzeczywistością. Czesław Wieczorek podejmuje tematy związane ze skutkami II wojny światowej, martyrologią Żydów, religijnością i obyczajowością. Jego prace mają oryginalny, bardzo rozpoznawalny styl i mocną, zdecydowaną kolorystykę.

Czesław Wieczorek urodził się w 1931 roku w Zawierciu. Skończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Od 1960 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Był założycielem grupy młodych twórców Grupa 66. Uprawia malarstwo i grafikę użytkową. Po studiach pracował w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Katowicach, był także redaktorem graficznym Wydawnictw Górniczo-Hutniczych (Wydawnictwo Śląsk). Prezentował swoje prace na wielu wystawach w kraju, wielokrotnie uczestniczył w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień”. Mieszka w podbielskiej Bystrej.

Galeria PPP czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.00 i na telefon (602-323-345).