Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył przyzwyczaić widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Mamy do rozdania pięć bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. KONKURS!

Autor sztuki spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn.

- Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy - mówi reżyser Wojciech Malajkat.

Producent spektaklu Piotr Szwedes zastrzega jednak: - Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz.

Spektakl „Kłamstwo” zostanie zaprezentowany w klubie Klimat w Bielsku-Białej w sobotę, 12 czerwca 2021 (godz. 17.30 i 20.00) w Galerii Sfera. Obsada: Katarzyna Skrzynecka, Piotr Szwedes, Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski. Bilety dostępne na www.biletyna.pl.

Dla naszych Czytelników mamy pięć pojedynczych bezpłatnych wejściówek. Aby wygrać, trzeba odpowiedzieć na pytanie: w jakiej kategorii Florian Zeller otrzymał Oscara w 2021 roku? Odpowiedź należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym. W temacie maila prosimy wpisać „Konkurs Kłamstwo”. O wygranej zadecyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń. Czas start!

Uwaga, zakończyliśmy konkurs. Wejściówki wygrały: Anna Genc Kucharska, Marta Pliszek-Miodońska, Teresa Bizoń, Dorota Harat i Magdalena Korelin. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.