W piątek, 11 czerwca o 18.00, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na Święto Sztuki Współczesnej. Będzie to wyjątkowy wieczór z malarstwem i muzyką.

W ramach imprezy odbędzie się wernisaż wystawy dzieł sztuki z kolekcji Fundacji Śląskie Obrazy i spotkanie z artystami, a także koncert kameralistów Filharmonii Śląskiej i studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt prac najwybitniejszych artystów żyjących i tworzących na Śląsku. Ekspozycja ta udowadnia, że sztuka na wysokim poziomie, nie tracąca na jakości, może być dostępna dla każdego i każdy może mieć z nią bezpośredni kontakt. Na wystawie będą prezentowane prace: Zbigniewa Blukacza, Antoniego Cygana, Michała Cygana, Bartosza Frączka, Joanny Furgalińskiej, Edwarda Inglota, Aleksandera Kozery, Dominika Kowynia, Elżbiety Kozery, Janusza Karbowniczka, Jarosława Kwelicha, Piotra Kossakowskiego, Macieja Linttnera, Władysława Lucińskiego, Michała Minora, Stanisława Mazusia, Macieja Nawrota, Romana Nowotarskiego, Jacka Rykały, Andrzeja Tobisa, Ireneusza Walczaka i Sylwii Woźniczki.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 33 812-58-86).

Święto Sztuki Współczesnej, 11 czerwca godz. 18.00, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.