Do końca marca miała być dostępna dla widzów wystawa "Uratowane wspomnienia. Karina Czernek oraz jej uczennice i uczniowie" w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury. Niestety, wprowadzone ostatnio obostrzenia po raz kolejny zamknęły galerie i muzea dla zwiedzających. Osoby, które nie zdążyły odwiedzić ekspozycji, mogą posłuchać opowieści artystki oraz zobaczyć prezentowane na wystawie prace dzięki filmikowi zamieszczonemu na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury.

O wystawie pisaliśmy szerzej TUTAJ.

Przypomnijmy. Na wystawę składają się obrazy z najnowszego cyklu bielskiej artystki "Pamiętam te smoki" oraz prace plastyczne wykonane przez młodzież z II klasy Waldorfskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku-Białej.

Karina Czernek znana jest z oryginalnej techniki własnej, łączącej malarstwo i tkaninę. W cyklu "Pamiętam te smoki" punktem wyjścia stały się dla niej przedszkolne rysunki jej synów oraz ich zabawki. Artystka nałożyła na nie delikatne materiały, a następnie poddała obróbce malarskiej i hafciarskiej. Na wystawę składają się również prace uczniów artystki, którzy wykreowali świat z własnych wspomnień z dzieciństwa.

Nagranie można zobaczyć TUTAJ.