Dziecięcy Teatr Ptak z Domu Kultury w Olszówce obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Z tej okazji przygotował premierę przedstawienia „Tygrys Pietrek”, które z powodu pandemii zostanie zaprezentowane publiczności w formie online. Spektakl będzie można obejrzeć w środę, 24 marca o 18.00, na stronie internetowej www.mdk.bielsko.pl oraz na portalach Facebook i YouTube Domu Kultury w Olszówce.


Dziecięcy Teatr Ptak założyła aktorka Krystyna Popławska, która do dziś jest jego jedynym reżyserem oraz instruktorem.  W dotychczasowej działalności Teatr Ptak zrealizował kilkadziesiąt premier, uczestniczył w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Osiągnięcia teatru to między innymi I nagroda za widowisko „Muzyka na krzywej wieży” na Bielskich Spotkaniach Teatralnych w DK w Kamienicy (1999), Grand Prix na Dziecięcej Scenie Miniatur Teatralnych w Buczkowicach, III miejsce dla Joanny Cegielskiej (uczestnika zajęć Teatru) za prezentację bajki „Kto był najszczęśliwszy” na IV Wojewódzkim Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni Kęty 98 oraz liczne nagrody i wyróżnienia na Bielskich Spotkaniach Teatralnych w Domu Kultury w Kamienicy.

W ciągu trzydziestu lat prowadzenia Teatru Ptak, Krystyna Popławska wychowała kilka pokoleń młodych utalentowanych teatralnie dzieci oraz młodzieży. Potrafiła w przedstawieniu znaleźć odpowiednią rolę dla każdego aktora, bez względu na umiejętności i doświadczenie sceniczne.

Premiera dostępna będzie TUTAJ.