Koncert pamięci Marii Koterbskiej „I tak się trudno rozstać” miał prapremierę 28 lutego w Klubie Metrum. Zakończył się wieloma bisami i owacją na stojąco. Dla tych, którzy nie mieli okazji go zobaczyć i wysłuchać nadarza się okazja, by to nadrobić. Widowisko zagości w czwartek, 18 marca o godz. 18.00 na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

Podczas koncertu wystąpią młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej, studenci szkół teatralnych, wokaliści oraz laureaci najważniejszych polskich konkursów piosenki, w tym wielu bielszczan. Projekt widowiska stworzyła i wyreżyserowała Agnieszka Szulakowska z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej. Opracowaniem muzycznym wszystkich utworów zajął się bielski muzyk, pianista związany z grupą Lizard Paweł Fabrowicz, natomiast kostiumy zaaranżował Victor de Baumont.

W repertuarze nie zabraknie przebojów Marii Koterbskiej, wspaniałych polskich piosenek Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Jeremiego Przybory. Będzie zabawnie ("Jesteśmy na wczasach"), lirycznie ("List do matki") i wspominkowo ("Augustowskie noce"). Koncert - z wykorzystaniem multimediów oraz niezwykłych strojów z tamtych lat - przebiegnie w atmosferze kolorowych jarmarków, kawiarenek, liryki i dowcipu najlepszych polskich twórców. Organizatorzy przewidzieli także wiele niespodzianek, mnóstwo wspomnień i gości, w tym gościa wyjątkowego - syna Marii Koterbskiej Romana Frankla, aktora i piosenkarza.

„I tak się trudno rozstać”, 18 marca godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 30 zł.

Zdjęcia: Jurczak photography