Gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej młodego pokolenia zagoszczą 26 lutego na scenie Bielskiego Centrum Kultury. O 18.00 zaprezentują się publiczności w programie Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami „Viva Wiedeń – viva Broadway”.

Koncert przeniesiony jest z 26 stycznia. Przed słuchaczami wystąpią: Edyta Piasecka (sopran), Agata Sava (mezzosopran), Artur Banaszkiewicz (skrzypce solo), Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek i Sławomir Naborczy oraz WM Ensamble - 12-osobowa orkiestra kameralna.

Koncert Wiedeński z Gwiazdami to projekt muzyczny, który nie ma sobie równych zarówno pod względem bogactwa wykonawców, potęgi światowej wokalistyki, jak i poziomu wykonawczego. Producentem programu jest znany od 20 lat międzynarodowej publiczności Maestro Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, artysta o niepodważalnym autorytecie.

Charakterystyczne dla Wielkiej Gali Wiedeńskiej są wirtuozeria wokalna i instrumentalna oraz kolor wielogłosowości połączony z humorem. Zespół tworzą świetnie wykształceni polscy artyści, którzy są laureatami prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper i musicali, jak i aranżacje utworów współczesnych. 

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami „Viva Wiedeń – viva Broadway”, 26 lutego godz. 18.00,  Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 80 zł.

Aktualizacja:
Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami została przeniesiona na 26 marca o 18.00.