Reksio, Bolek i Lolek, a może Pampalini czy profesor Baltazar Gąbka? Te i inne postacie z bielskich kreskówek są do „dyspozycji” uczestników VI edycji konkursu plastycznego z cyklu "Postaci filmowe i  bajkowe”, organizowanego przez Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich, czyli popularną „Mikrę”.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmi właśnie „Bohaterowie bielskich kreskówek”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego i żywieckiego. - Pokażcie swoje talenty, artystyczną wrażliwość, uzdolnienia plastyczne, pomysłowość i kreatywność, przypominając wszystkim wasze ulubione postaci bajek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych – zachęcają organizatorzy z „Mikry”.

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 21 lutego do Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich przy ul. Żywieckiej 302 w Bielsku-Białej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 (organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny) lub wysłać pocztą.

Ogłoszenie wyników oraz otwarcie wystawy odbędzie się 5 marca w „Mikrze” - w zależności od sytuacji epidemicznej stacjonarnie lub online.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do konkursu dostępne są TUTAJ.