Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej ma zamiar realizować w 2021 roku różne projekty. Jednym z nich jest kontynuacja serii „Pampalini – łowca zwierząt”. Prace ruszyły już pod koniec grudnia.

Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia czy Baltazara Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy. Słynny Pampalini tym razem nie będzie jednak chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, lecz wyruszy tropem przygody po Polsce. Studio liczy na to, że nowe przygody Pampaliniego będą śledzić nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i spora dawka łączącego pokolenia humoru. Pierwsze odcinki będzie można zobaczyć już pod koniec 2021 roku.

Od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Projekt nosi roboczy tytuł „Biuro śledcze”, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek.