Galeria Bielska BWA zachęca do – na razie wirtualnego – zwiedzania wystawy „Pole bitwy”, która prezentuje prace czternastu artystów. Wernisaż „w realu” wstępnie zaplanowano na 18 stycznia.

Wystawa podejmuje się analizy sporu o znaki i symbole oraz pamięć o nich. Problematyzuje zjawisko konfliktu o prawo do interpretacji historii. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób obrazy przeszłości, współczesne mitologie i teorie spiskowe formułują aktualne systemy wartości. W obszarze zainteresowań twórczyń i twórców znalazły się takie tematy jak pamięć historyczna, narodowe fantazmaty czy społeczne praktyki przekraczania tego, co uznane za stosowne.

W wystawie biorą udział artyści: Paweł Baśnik, Piotr Bujak, Maciej Cholewa, Katarzyna Górna, Karolina Jarzębak, Robert Kuśmirowski, Nikita Krzyżanowska, Kasper Lecnim, Jan Możdżyński, Dominika Olszowy, Liliana Piskorska, Irmina Rusicka, Mikołaj Sobczak i Stach Szumski. Kuratorką wystawy jest Ada Piekarska. Większość prac, które znalazły się na ekspozycji, pokazywana jest premierowo. 

Zdjęcia z wystawy można oglądać TUTAJ.