W Książnicy Beskidzkiej do 6 stycznia oglądać można wystawę szopek bożonarodzeniowych i malarstwa na szkle czechowickich artystów ludowych Rozalii i Józefa Szypułów.

Wystawa zatytułowana jest „Boże Narodzenie w twórczości Rozalii i Józefa Szypułów”. Szopki to dzieło pana Józefa, który zajmuje się rzeźbą, natomiast malarstwo na szkle to domena jego żony. Pani Rozalia od 25 lat eksponuje swoje prace na wystawach i bierze udział w konkursach, otrzymując wiele nagród oraz wyróżnień zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tematem jej prac są głównie góralskie obrzędy ludowe, życie codzienne oraz obyczaje, sceny biblijne, Madonny i kwiaty. Artystka posiada własny warsztat twórczy, w którym prowadzi działalność edukacyjną, warsztaty oraz pokazy.

Tematami rzeźb Józefa Szypuły są natomiast życie codzienne, wspomnienia z lat dzieciństwa spędzonego na wsi oraz motywy sakralne. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Wrażliwość na tradycję stara się przekazać zarówno własnym dzieciom, jak i młodzieży szkolnej, organizując różne pokazy rękodzielnicze.