Książnica Beskidzka zachęca wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji #znowuczytamchallenge. Jest to wyzwanie rozgrywające się w mediach społecznościowych, polegające na ustanowieniu rekordu w liczbie osób jednocześnie czytających e-booki i audiobooki.

Wyzwanie potrwa przez cały weekend 27-29 listopada. Mogą do niego stanąć wszyscy czytający. Wystarczy, że choć raz, w ciągu trzech dni, podczas których będzie trwało ustanawianie rekordu, opublikują w swoich kanałach społecznościowych zdjęcie ilustrujące, gdzie i jak czytają elektroniczne książki oraz opatrzą je hasztagiem #znowuczytamchallenge. Organizatorzy akcji zachęcają, aby pokazać światu, że czytać albo słuchać książek można w każdych okolicznościach - nawet tych najbardziej niecodziennych i najmniej oczywistych.

Do wypróbowania organizatorzy polecają 12 tytułów z Czytaj PL 2020, które można pobrać korzystając z aplikacji Woblink. Autorzy wszystkich publicznych postów, w których pojawią się zdjęcia oznaczone tagiem #znowuczytamchallenge, wezmą udział w konkursie, w którym nagrodami są koszulki Czytaj PL 2020.