Świetną propozycję na jesienny lockdown i nie tylko przygotował dla dzieci Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Zespół placówki stworzył stronę internetową  bbdladzieci.pl, dzięki której najmłodsi mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o mieście, dobrze się przy tym bawiąc.

W zakładce "Filmy" młodzi internauci mogą obejrzeć cztery kilkuminutowe filmiki, na których dziwęcioletni bielszczanin Maks wędruje po Bielsku w towarzystwie bielskich historyków i wraz z nimi opowiada ciekawostki o historii czy architekturze miasta.

Z kolei w zakładce "Animacje" można obejrzeć pięć animacji, które ekipa Kubiszówki stworzyła do opowiadań napisanych przez dzieci i młodzież, nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie literackim „Pewnego razu w Bielsku-Białej" (jego uczestnicy mieli za zadanie napisać teksty o zdarzeniach prawdziwych lub wymyślonych, z motywami bielskimi). Jest tu pomysłowa legenda o smoku Magurku, opowiadanie o pani Walewskiej, której płaszcz szyli tkacze z Bielska, czy bajka o rzece Białej, która połączyła zakochanych. Jest tu też animacja do prawdziwej opowieści o pradziadku Hani Musioł, który w czasie wojny ukrywał w cegielni polskie książki i sztandar dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

W zakładce „Opowiadania” można natomiast przeczytać dwanaście tekstów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Pewnego razu w Bielsku-Białej”, na przykład o bielskim diabełku czy legendarnych rycerzach.

Z kolei dzięki zakładce „Mapa” można odkrywać różne obiekty, zabytki i miejsca stolicy Podbeskidzia.

Strona powstała w ramach projektu „BB dla dzieci w sieci”, realizowanego przez Kubiszówkę w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.