Rozstrzygnięty został konkurs „Filmujemy Bielsko-Białą!”, adresowany zarówno do filmowców amatorów, jak i profesjonalistów. Pierwszą nagrodę otrzymała Kinga Janica za film „Helenka”.

Konkurs zorganizowany został przez Galerię Bielską BWA i Fundację Młodego Kina. Uczestnicy musieli nakręcić 2-minutowy filmik w dowolnej formie (fabuła, animacja, dokument czy eksperyment), którego „bohaterem” byłaby jedna z 15 bielskich ulic noszących imię artysty (np.  Juliusza Kossaka, Jana Matejki, Wita Stwosza czy Stanisława Wyspiańskiego). Można było także sfilmować widok ze swojego okna.

Na konkurs napłynęło 14 filmów. Zgłoszenia oceniał operator obrazu i fotografik Leszek Buzderewicz. Nagroda główna powędrowała do Kingi Janicy za flm „Helenka”. Juror docenił w tym przypadku pomysł, wyobraźnię, zbudowanie klimatu światłem i cieniem oraz narrację nawiązującą do życia patrona ulicy – Stanisława Wyspiańskiego. Drugą nagrodę zdobyli Szymon i Julia Dwornik – autorzy filmiku „Uśmiech wagi państwowej” (kadr z tego filmu na zdjęciu) za rekwizyt, konsekwencję, nawiązanie do patrona z przymrużeniem oka, a jednocześnie pewną uniwersalność historii. Trzecie miejsce zajęli Weronika Waligóra, Gabriela Pawica, Maria Dudek i Aleksander Zaborowski, autorzy filmu z ulicy Matejki – za umiejętne użycie animacji.

Natomiast nagrody restauracji Jedwabny Szlak otrzymali: Michał Duraj i Emilia Czylok (film z ulicy Wyspiańskiego – za podróż w czasie), Anna Mendrek-Białek (film „WIT” z ulicy Wita Stwosza – za rytm, montaż i sondę) oraz Aleksandra Kwiecień, Gabriela Michta, Jakub Kuźma i Julia Rajtor (ulica Wyspiańskiego – za animacje).