Wąska, wysoka ściana kamienicy przy ul. Mickiewicza 9 staje się... fragmentem lasu. Powstaje na niej mural przedstawiający pnie drzew z zieloną gęstwiną liści, odcieniami żółci i prześwitem błękitnego nieba.

Prace powoli dobiegają końca. Inauguracja muralu zatytułowanego „Święto drzewa” zaplanowana została na poniedziałek, 12 października o 12.00. Autorką dzieła jest artystka Ewa Ciepielewska. Projekt realizowany jest w programie edukacyjnym Klubu Gaja pod nazwą „Święto drzewa”, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Mural powstaje we współpracy z Galerią Bielską BWA. Co ciekawe, podczas pracy nad nim artystka używa specjalnych farb pochłaniających zanieczyszczenia powietrza.

- Ewa Ciepielewska jest artystką od lat zajmującą się tematyką ekologii zarówno w swoim malarstwie, jak i działaniach artystycznych - w przestrzeniach miast lub na rzekach. Jej słynne spływy Wisłą współorganizowane przez grupę artystów i ekologów mają zwracać uwagę na zagrożenia związane z czystością wód, ale też pokazywać walory transportu rzecznego, kiedyś bardzo popularnego, ale mocno zaniedbanego w ostatnich czasach - podkreśla dyrektor Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz.

Ewa Ciepielewska studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Jest autorką wystaw indywidualnych, akcji plenerowych, murali oraz zaangażowanych społecznie happeningów.