Jonas Kaufmann - Mój Wiedeń - to wyjątkowo osobisty hołd złożony przez tenora, gwiazdę światowego formatu, utworom pochodzącym z miejsca narodzin walca i operetki. Koncert nakręcony na żywo w magicznej scenerii Wiener Konzerthouse obejmuje m.in. klasyczne utwory i muzykę Johanna Straussa oraz Franza Lehara.

Kaufmann zawsze miał szczególny kontakt z Austrią i Wiedniem. Jego babcia uwielbiała klasykę i chętnie śpiewała Straussa, Lehara i Stolza - w kontraście dla “wagnerowskiej” pasji jego dziadka. Jako dziecko Jonas spędzał większość wolnego czasu na farmie dziadków w Tyrolu. Z tego powodu miał łatwiejszy dostęp do telewizji austriackiej niż do niemieckiej. Od tego czasu pokochał wiedeńskie melodie i operetki.

- Muzyka zawsze wprawia mnie w dobry nastrój - zaznacza. - Kiedy jako student musiałem zajmować się jakimiś mało przyjemnymi rzeczami typu sprzątanie lub odkurzanie, wystarczyło mi włączyć nagranie Fledermaus, Carlosa Kleibera, by po chwili znacząco poprawić sobie nastrój.

Jonas Kaufmann występuje z orkiestrą Filharmonii Praskiej pod batutą maestro Jochena Riedera, a dołącza do nich znana na całym świecie sopranistka Rachel Willis-Sorensen.

Konkurs!
Dla naszych Czytelników mamy do wygrania podwójną wejściówkę na specjalny seans. Zapraszamy do zabawy!

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres i[email protected] maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu
2. W temacie maila należy wpisać:  Wiedeń
3. O wygranej w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną. W przypadku, w którym skontaktowanie się z uczestnikiem konkursu jest niemożliwe, wybierany jest inny laureat (według kolejności zgłoszeń i/lub poprawności odpowiedzi), na którego przechodzi nagroda. 
6. Nagrody rzeczowe przyznawane w konkursach należy odebrać w ciągu miesiąca od daty rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania laureata, chyba że laureat razem z organizatorem ustalą inaczej. 
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.