Najpiękniejsze solówki rockowe i bluesowe legendarnego Gary Moore’a będą znów rozbrzmiewać w Bielskim Centrum Kultury. Usłyszymy ponadczasowe kompozycje słynnego wokalisty w wykonaniu jego syna, młodego i utalentowanego kompozytora i gitarzysty Jacka Moore'a. KONKURS!

„Still got the blues”, „Parisienne walkways” czy rockowy „After the war” - to tylko wybrane z wielu kompozycji, które będą mogli posłuchać 6 marca br. miłośnicy twórczości nieżyjącego już Gary Moore’a. Utwory jednego z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów naszych czasów zostaną zaprezentowane w nowej aranżacji w wykonaniu syna artysty wraz z zespołem w składzie: Szymon Pejski - wokal, Bogdan Topolski - gitara, Łukasz Gorczyca - bas oraz Tomek Dominik - perkusja.

Jack Moore - młody gitarzysta, który talent muzyczny odziedziczył po ojcu. Wielokrotnie zabierał syna w trasy w różne zakątki świata. Aktualnie Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Największym powodzeniem w dorobku Moore'a cieszyły sie płyty: "Black Rose: A Rock Legend" (1979) zespołu Thiny Lizzy oraz solowe krążki artysty "Back on the Streets" (1979), "Run for Cover" (1985), "Wild Frontier" (1987) i "Still Got the Blues" (1990).

MS

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert Gary Moore Tribute Band w BCK Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest tytuł najpopularniejszego utworu Gary Moore’a”? Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem. W temacie maila prosimy wpisać „Konkurs Gary Moore”. O wygranej w konkursie zadecyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń. O wygranej poinformujemy zwycięzców drogą mailową.

Aktualizacja, 5 marca godz. 14.10. Konkurs został zamknięty. Zwycięzcom gratulujemy!