Wystawa fotografii bielskiej artystki prezentuje pracę lekarzy w szpitalach w Bielsku-Białej oraz kontakty mieszkańców ze służbą zdrowia, ich życie - od narodzin aż do śmierci.

Zdjęcia wykonywane były w trzech bielskich szpitalach: od symbolicznej daty 11 lutego - Światowego Dnia Chorego - do końca czerwca 2016 roku, po dwa, trzy razy w tygodniu. W ten sposób Magdalena Ostrowicka jako jedyna w historii bielskiego szpitalnictwa zgromadziła ogromny, pełny fotograficzny zasób dokumentacyjny. Wystawa fotografii bielskiej artystki pod nazwą "Dla życia" (For Life) prezentuje z jednej strony pracę lekarzy w szpitalach, a z drugiej - kontakty bielszczan ze służbą zdrowia, ich życie - od narodzin aż do śmierci.

 - Prędzej czy później każdy z nas otrze się o szpital, wejdzie w relacje z jakimś lekarzem. Jak to pokazać? Odziana w fartuch lekarski ruszyłam z aparatem do oddziału kardiologii, później ginekologii, do położniczego, chirurgicznego. Obiektyw niejednokrotnie wzbudzał nieufność, musiałam stać się psychologiem, rozmawiać z wieloma osobami, wzbudzać zaufanie, pokonywać mnóstwo barier. To były także długie rozmowy z lekarzami, pielęgniarkami, z pacjentami, świeżo upieczonymi mamusiami, z ludźmi umierającymi, starymi. Nie mogłam po prostu wejść do sali chorych i poprosić o zdjęcie, musiałam poznać historię człowieka, porozmawiać z nim, bo on tego potrzebował. Mocno to przeżywałam - mówi Magdalena Ostrowicka.

Wernisaż: 7 września, godz. 19.00
Wystawa od 8 do 27 września 2017
Stara Fabryka
plac Żwirki i Wigury 8, 43-300 Bielsko-Biała

db