Zapraszamy na seanse w ramach najnowszego filmowego cyklu – Helios OFFy, pierwszego przewodnika po kinowym podziemiu.

W ramach tego wyjątkowego przeglądu kino Helios zaprezentuje różnorodne filmy: te, które zdobywały już nagrody na festiwalach kina niezależnego, premiery uznanych już Twórców oraz najciekawszych przedstawicieli gatunku. Całość będzie stanowić aż dwanaście tytułów pogrupowanych w kategorie. Cykl powstał we współpracy z Michałem Kołdrasem, właścicielem portalu Kinoamatorskie.pl, który zrzesza twórców kina offowego.

Wśród tytułów zaprezentowanych podczas pierwszej edycji filmowego cyklu – Helios OFFy znajdzie się  "Oblitus: Rise of the Forgotten" w reżyserii bielszczanina Adama Aljovića. Film krótkometrażowy przedstawia epizod z czasów II wojny światowej z udziałem polskich żołnierzy służących w US Army. Obraz ubiega o Oscara 2017 w kategorii „krótkometrażowy film aktorski”. Jego twórcy liczą, że zostanie zauważony na pierwszym festiwalu kwalifikacyjnym, który odbędzie się w kwietniu br. w Tokio.

Zaprezentowany zostanie rówież film „Więź” (reż. Mateusz Dettlaff) - historia o dziewczynie, która po traumatycznym wydarzeniu mającym miejsce w jej życiu trafia do ośrodka psychiatrycznego. Tam, nie mogąc się odnaleźć poznaje tajemniczą ale i pewną siebie Klarę, w której widzi nadzieję do dalszego życia i znalezienia szczęścia…

Natomiast „Śledztwo. The inquest” (reż. Ena Kielska) opowiada historię prywatnego detektywa, który przyjeżdża do Miasta, by rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć jego mieszkańców. Po drodze spotyka dziwnych nieznajomych. Czy uda mu się zmierzyć z niebezpieczeństwem i dotrzeć do prawdy?

Seanse rozpoczynające projekt odbędą się 5 kwietnia o godz. 18:00 w sieci kin Helios między innymi w Bielsku-Białej (w Galerii Sfera). - Film będzie można zobaczyć w formacie, z myślą o którym został nakręcony - zachęca reżyser Adam Aljović.

Po pokazie odbędzie się spotkane z reżyserem filmu Adamem Aljovićem.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Zasady konkursu

1.Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres [email protected] maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Podaj imię i nazwisko reżysera filmu "Oblitus: Rise of the Forgotten".
2.W temacie maila należy wpisać: OFFy 2017.
3.O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4.Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5.Osoba która wygra zostanie poinformowana drogą telefoniczną bądź mailową.
6.Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.