24 marca o godz. 19:00 w Bielskim Centrum Kultury Anna Maria Jopek zaśpiewa z legendarnym pianistą kubańskim Gonzalo Rubalcabą i jego trio jazzowym.

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej („Haiku") i luzofońskiej („Sobremesa”) Anna Maria Jopek tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami. Płyta „Minione”, która ukała się w Święto Zakochanych to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. AMJ śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów - fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą. Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. „To ostatnia niedziela", „Rebeka", „Twe usta kłamią”) i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami - polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

Źródło: http://www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/anna-maria-jopekgonzalo-rubalcaba

 

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy jedno podwójne zaproszenie na koncert Anny Marii Jopek.

Zasady konkursu

1.Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres [email protected] maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Podaj tytuł najnowszej płyty Anny Marii Jopek.
2.W temacie maila należy wpisać: Anna Maria Jopek.
3.O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4.Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5.Osoba która wygra zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6.Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.