- Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie - powiedział pisarz Hans Christian Andersen, na cześć którego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Salon Empik Sfera w Bielsku-Białej zaprasza na wspólne świętowanie wraz z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską.

Renata Piątkowska jest laureatką konkursu im. Astrid Lindgren i autorką blisko 30 tytułów dedykowanych małym czytelnikom. Mieszkanka Bielska-Białej kocha Muminki, a w duchu wciąż czuje się niesforną Pippi i - być może właśnie dlatego - tworzy tak niesamowite historie dla dzieci. Podczas spotkania autorka opowie o dwóch publikacjach: "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” oraz "Szczęście śpi na lewym boku” (wyd. Bis).

"Dlaczego?” - to ulubione pytanie ciekawych świata dzieci. Renata Piątkowska w dwóch książkach podejmuje się odpowiedzi na wiele z nich. Pisząc o zwyczajach, przysłowiach i przesądach, tłumaczy je w sposób, który trafia do nawet najbardziej dociekliwych, małych czytelników. Dlaczego ludzie wierzą, że czarny kot jest pechowy, a czterolistna koniczyna przynosi szczęście? Skąd wziął się prima aprillis? A lanie wosku w Andrzejki? Odpowiedzi na te i inne pytania już w niedzielę, 3 kwietnia w bielskim salonie Empik podczas rozmowy z autorką.

RENATA PIĄTKOWSKA
3 kwietnia, godz. 15:00, salon Empik w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

db