O tym, jak psy mogą odmienić życie każdej rodziny, będzie się można przekonać już 2 kwietnia w bielskiej Galerii Sfera. Wszystko to w ramach psiej edukacji prowadzonej przez specjalistów z Polskiego Centrum Dogoterapii.

- Poprzez tę akcję chcemy uświadomić mieszkańcom Podbeskidzia dwie kwestie związane z obcowaniem ze zwierzętami uważanymi za najlepszych przyjaciół człowieka - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - Podczas zajęć ze specjalnie wyszkolonymi golden retrieverami będzie można nie tylko przekonać się o tym, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, ale też otrzymać od specjalistów za darmo fachowe porady dotyczące chociażby wyboru odpowiedniego czworonoga.

Wyjątkowe wydarzenie Galerii Sfera rozpocznie się już o godz. 12:00 w sobotę 2 kwietnia. Organizuje je Polskie Centrum Dogoterapii -  Forget Me Not - Psia Edukacja z Czechowic-Dziedzic. Do udziału w nim szczególnie warto wybrać się wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To właśnie one będą w praktyce mogły się dowiedzieć o tym, jak opiekować się swoim pupilem, ale także - co bardzo ważne uświadomić sobie, jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem psa. Wspólnie z instruktorami Polskiego Centrum Dogoterapii będzie można przekonać się o tym, jak zadbać o rozwój swojego czworonożnego przyjaciela. Jak dobrać właściwą dietę? Jak zadbać o to, aby nasz pies był w formie i był dla nas radosnym kompanem? To tylko jedne z wielu pytań, na jakie będzie można uzyskać podczas akcji.

db