Od dziś w obu bielskich multipleksach gratka dla fanów Bruce?a Willisa - ?Szklana Pułapka 5? oraz coś dla widzów, którzy lubią nowoczesną formę fantastyki - ?Piękne istoty?. Helios przygotował również premierowe pokazy najeżonego erotyką polskiego filmu ?Swing?. Od piątku będzie można zobaczyć dramat historyczny ?Tajemnica Westerplatte?.

W tym roku kina postawiły na walentynki z filmami akcji. Może będzie mniej romantycznie, ale za to z jaką doborową obsadą? ?Szklana pułapka 5? to kolejna porcja przygód detektywa Johna McClane?a, który tym razem musi stawić czoła korupcji i personalnym rozgrywkom politycznym. Jedzie do Moskwy, by namierzyć swojego syna, Jacka. Obaj panowie tkwią w konflikcie. Na miejscu okazuje się, że jest on? tajnym agentem chroniącym demaskatora rządowego, Komarova. Film ma ograniczenie wiekowe +15. ?Piękne istoty? to historia nastoletniego chłopca, Ethana, który zakochuje się w niezwykłej dziewczynie, Lenie Duchannes, obdarzonej? mocą. Lena nie szuka towarzystwa innych, zawsze chodzi jak kot, swoimi drogami. Między dwojgiem małolatów rodzi się uczucie, które wkrótce stanie się śmiertelnie niebezpiecznie dla Ethana. Oboje będą musieli stawić czoła klątwie, która od pokoleń ciąży nad rodziną Leny.

Dostępna w Heliosie polska produkcja ?Swing? to komedia z nutką erotyzmu. Marek postanawia odświeżyć swój związek z Lucyną. W tym celu pragnie wykorzystać? seks grupowy, do którego chce dołączyć również swojego kumpla. Jednak namówienie ich obojga na ?swing? jest właściwie nierealne. Na dalsze perypetie całej trójki zapraszamy przed ekrany kin. Film ma ograniczenie wiekowe +15.

Jeśli stwierdzicie, że w walentynki należy tradycyjnie wybrać się na komedię romantyczną, polecam ?Poradnik pozytywnego myślenia?. Pat Solitano spędza osiem miesięcy w zakładzie psychiatrycznym. Po zakończeniu terapii wraca do domu, by zacząć nowe życie z filozofią ?pozytywnego myślenia?. Konsekwentnie trwa w postanowieniu do czasu spotkania intrygującej sąsiadki Tiffany. Niespodziewanie ich relacje mocno się zacieśniają, a wszystkie dotychczasowe plany zmieniają się diametralnie. Film wysoko oceniony przez krytyków w sieci, pozytywne oceny widzów, bardzo wysoka oglądalność. Miło i przyjemnie.

Macie wolne popołudnie w piątek? W obydwóch kinach można będzie obejrzeć polską produkcję historyczno-wojenną ?Tajemnice Westerplatte? w reżyserii Pawła Chochlewy. Polacy mieli bronić Westerplatte przez dwanaście godzin. Udało im się przez siedem dni. Film ukazuje historię zmagań garstki polskich żołnierzy z przeważającą armią niemiecką. Dramat walki, odwieczny spór wizji racjonalnej (major Sucharski - Michał Żebrowski) z wizją romantyczną (kapitan Dąbrowski - Robert Żołędziewski). Pierwszy nie chce skazać żołnierzy na zagładę, drugi chce walczyć do ostatniej kropli krwi. Doborowa obsada, ograniczenie wiekowe +12. Myślę, że warto. Wysokie noty krytyków w sieci.

Warto również zobaczyć. Na topie nadal dramat ?Niemożliwe?. Choć ciężki, wyciskający łzy, działający na emocje, to jednak wciąż przyciąga uwagę wielu widzów. Film opowiada historię rodziny, która znalazła się w niewłaściwym czasie w nieodpowiednim miejscu. Ich tajlandzkie wakacje stały się koszmarem, gdy nadeszła wielka fala tsunami. Sporą popularnością cieszy się także nowoczesna interpretacja baśni ?Jaś i Małgosia?, mimo, że jest to typowa ?zabijanka?. Historia ?Hansel i Gretel: Łowcy czarownic? rozpoczyna się piętnaście lat po tym, jak tytułowym bohaterom, Hanselowi i Gretel udaje się uciec z domku czarownicy. Spotkanie z wiedźmą zmienia ich na zawsze. Teraz przyszedł moment, by wyrównać rachunki. Dorosłe już dzieci to prawdziwi łowcy głów, którzy sami wymierzają sprawiedliwość, tropiąc i zabijając czarownice. Film wyświetlany jest zarówno w wersji 2D, jak i 3D w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Kolejną produkcją, która cieszy się sporym zainteresowaniem jest ?Drogówka?, czyli historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy również przyjaźń, interesy i wspólne imprezowanie. Wszystko ma się doskonale do czasu, gdy jeden z nich zostaje? zamordowany w owianych tajemnicą okolicznościach. O zabójstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Film z ograniczeniem wiekowym +15, choć sugeruję, by zważać na +18 ze względu na drastyczność niektórych scen.

Dla dzieci. Ferie zimowe w pełnym rozkwicie. Dlatego, drodzy Rodzice, jeśli zechcecie przyjść ze swoimi pociechami do kina w godzinach porannych, warto uprzednio dokonać rezerwacji biletów ze względu na spore obłożenia sal przez grupy szkolne. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie ?Zambezia?, czyli ptasia historia prosto z? RPA. Młody sokół, wbrew woli tchórzliwego ojca, postanawia wyruszyć z rodzinnej dżungli na podbój ptasiej stolicy. Wszystko ma swój cel - chce wstąpić do eskadry myśliwców szkolonych do patrolowania nieba nad Zambezią. Ojciec, w obawie o los potomka, wyrusza jego śladem. Jednak w wyniku niefortunnych okoliczności zostaje schwytany przez paskudnego jaszczura. Od tej chwili przyszłość ptasiej metropolii zależeć będzie od młodego sokoła. Film dostępny zarówno w technologii cyfrowej, jak i 3D.

Ze względu na ferie Cinema City zwiększyły na powrót ilość seansów bajek: ?Ralph demolka? (3D i 2D) i ?Życie Pi? (3D). Obydwa kina aż czerwienią się od baloników i walentynkowych ozdób.

Polecamy i zapraszamy!

Marta Kobus