Ferie zimowe, to najlepszy czas, by wraz z dzieckiem wybrać się do bielskiego teatru lalek. Na niedzielę, 24 lutego aktorzy Banialuki przygotowują premierę ?Małej syrenki?.

Kto z nas nie zna przepięknej baśni o syrence, która zakochała się w księciu - o niespełnionej miłości, poświęceniu, przezwyciężaniu egoizmu, przenikaniu się dwóch, różnych światów: morskiego i ludzkiego? Napisana jest z niezwykłą poetyckością, liryzmem, duchowością i uczuciem przemawiając do naszej wyobraźni. ?Mała syrenka? uchodzi za jedną z najsmutniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, przecież kończy się nieszczęśliwie. Zakochani nie mogą być razem, bo są z innych światów. Ona jest syreną, a on człowiekiem, który nigdy nie dowiaduje się o uczuciu, którym darzyła go syrenka.

Współczesne adaptacje teatralne i filmowe odchodzą od smutnego zakończenia. Szczęśliwe zakończenie to takie, w którym książę poślubia syrenkę (jak chociażby najsłynniejsza adaptacja animowana Walta Disneya). A czym zaskoczy nas Petr Nosálek, reżyser spektaklu? Z pewnością możemy spodziewać się zaskakujących, kolorowych kostiumów i masek. Naszą uwagę przykuje fantastyczna scenografia wykonana przez Pavla Hubička, która pozwoli przenieść się w magiczny świat baśni. Młodzi widzowie z zapartym tchem będą śledzić perypetie bohaterów, podążać ich śladami, przenosząc się raz w morską otchłań, innym razem wynurzać się na powierzchnię, by zawitać do zamku księcia.

Dlatego jeśli nie masz planów na najbliższe dni, nie wiesz jak zorganizować wolny czas swojemu dziecku, zabierz go do Banialuki na niezapomniany spektakl.  Adaptacja ?Małej syrenki?, to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka i płynący z niej morał: miłość to wielki skarb, który należy pielęgnować, ale z drugiej strony, nikogo do tej miłości nie można zmusić.

Przedstawienie dla dzieci od 7 lat.

Datę zapisz w kalendarzu: PREMIERA: 24 lutego, godz. 11.00 i 16.00.

Michalina Rosner