Chcą zaistnieć w świecie mody. Na casting do 25. jubileuszowego konkursu Miss i Mistera Beskidów oraz Miss Południa Nastolatek zgłosiło się wielu młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic.

Młodzież z Podbeskidzia marzy o karierze w modelingu. Taki casting ma być dla nich szansą, by się pokazać i zostać zauważonym. Uczestnikom zgromadzonym w Bielskim Centrum Kultury humory dopisywały, ale był również stres i zdenerwowanie. Co ciekawe, młodzież  nie uważa, że w konkursie liczy się tylko to, jak wyglądasz. - Dzięki takiemu castingowi dziewczyny mogą sprawdzić swoje umiejętności w modelingu, ocenić swoją pewność siebie - mówi Aleksandra Lachowicz z Bielska-Białej, uczestnicząca w wyborach po raz pierwszy. - Celem tego castingu jest nie tylko pokazanie piękna zewnętrznego, ale również kultury osobistej, zasad dobrego wychowania - dodaje Jakub Krystyan z Bestwiny, kandydat do tytułu ?Mistera Beskidów?.  

Organizatorami castingu są spółka Missland, BCK i Agencja Grabowska Models. Uczestnicy oceniani byli przez czteroosobową komisję: Joannę Kusiak - II Wicemiss Polski 2010, Lucynę Grabowską - szefową Agencji Grabowska Models, jej asystentkę - Sarę Karcz i fotografa Macieja Wydmucha. Kandydaci opowiadali o sobie, a członków komisji szczególnie interesowały ich talenty. Dziewczyny chwaliły się swoimi zdolnościami tanecznymi i muzycznymi. Jedna z kandydatek zaprezentowała również minipokaz gimnastyki artystycznej, inna opowiadała o trenowaniu boksu. W przypadku chłopaków sprzeczne oceny wzbudzały tatuaże. Dziewczyny i chłopcy prezentowali się w plażowych strojach i pozowali do zdjęć.   

Skąd pomysł na zorganizowanie castingów i wyborów na Podbeskidziu? - Takie wybory były organizowane w Polsce i pomyślałam, że my też możemy zrobić coś takiego. W końcu góralki, dziewczyny z naszego regionu są bardzo piękne, a panowie bardzo przystojni - mówi Lucyna Grabowska. Dziewczyny, które wygrywają regionalne wybory często odnoszą jeszcze większe sukcesy w innych konkursach piękności. - Mamy wiele takich dziewcząt, które tu wygrały, a potem dobrze radziły sobie również w wyborach ogólnopolskich. Zawsze w ogólnopolskich finałach mamy dwie, trzy, nawet cztery reprezentantki z naszego regionu - dodaje szefowa Agencji Grabowska Models.           

Wyniki castingu poznamy jeszcze w tym tygodniu. Konkurs na Miss i Mistera Beskidów oraz Miss Południa Nastolatek już w maju. 

Anna Bodzek