Historia, magia i humor, to tylko niektóre elementy repertuaru na nadchodzący tydzień. Kiedy wszystkie kina serwują swoim widzom barwne historie miłosne, bielskie kina niezależne kuszą zupełnie innymi gatunkami.

Kino Studio poleca swoim widzom dwie produkcje: ?Bestie z południowych krain? oraz ?Cezar musi umrzeć?. Pierwsza z nich, to gratka dla miłośników dramatów i fantasy. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Hushpuppy, która wraz z ojcem alkoholikiem żyje na granicy ubóstwa. Pewnego dnia nich skromne domostwo zostaje zalane przez powódź. Hushpuppy nie zamierza jednak uciekać. Stawia czoło żywiołowi, a tym samym nawiązuje magiczny kontakt z siłami natury. Film można obejrzeć w dniach 8-14 lutego o godz. 17.30 i 20.00.  Z kolei ?Cezar musi umrzeć? opowiada historię więźniów mających przygotować adaptację sztuki teatralnej Williama Szekspira. Aby dostać rolę w tym spektaklu, więźniowie muszą przejść casting. Całymi dniami zatem uczą się tekstu i ćwiczą poszczególne sceny. Z czasem zaczynają identyfikować się z granymi przez siebie postaciami. Czy kontakt ze sztuką będzie inspiracją do zmiany ich dotychczasowego życia? Projekcja filmu odbędzie się w dniach 15-21 lutego o 17.30 i 20.00. Bilety na oba seanse w cenie 15 zł.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik zaprasza na film pt. ?Za króla i ojczyznę?. Propozycja ta z pewnością spodoba się miłośnikom produkcji historycznych. Akcja filmu rozgrywa się w czasach pierwszej wojny światowej na obszarze Flandrii. Po trzech latach na froncie, jedynym marzeniem głównego bohatera jest powrót do domu. Nie będzie to jednak takie proste?Film zobaczyć można 11 lutego o godz. 20.00. Koszt biletu - 12 zł.

W Galerii Wzgórze będzie można zobaczyć ?Zacne grzechy?. Przewrotny jest nie tylko tytuł, ale także i życie głównego bohatera. Ojciec Makary podróżuje bowiem po Polsce, zbierając datki na zakon karmelitów, a przy okazji odwiedza przydrożne karczy, spędzając czas na kosztowaniu różnorakich trunków. Podczas jednej z takich degustacji spotyka wielmożę Krasnopolskiego i obiecuje mu pomoc w odbiciu majątku z rąk Jezuitów. Duża dawka dobrego humoru gwarantowana! Seans w dniu 13 lutego o godz. 20.00. Wstęp tradycyjnie bezpłatny.

Propozycję filmową na walentynkowy wieczór przygotował również klub muzyczny Opium. Zaprasza on na projekcję filmu ?Bracia Karamazow?. Scenariusz oparto na powieści Fiodora Dostojewskiego. Głównym wątkiem obrazu jest dochodzenie w sprawie zabójstwa ojca. O to przestępstwo zostaje oskarżony najstarszy z tytułowych braci. Nie brak tu również wątku miłosnego. Film będzie można zobaczyć 14 lutego o godz. 19.00.

Polecamy i zapraszamy!

Katarzyna Stania