W Dworek New Restaurant można oglądać prace bielszczanki Anny Godlewskiej. Projekt "Skrzydlate" to efekt fascynacji artystki aniołami. Prace będzie można podziwiać w świątecznej odsłonie przez cały grudzień i styczeń.

 - Życie jest emocjonalną sinusoidą. Smutek i żal potrafią płynnie przejść w radość, namiętność i pasję - mówi Anna Godlewska, która przyznaje, że choroba bliskiej osoby wyzwoliła w niej niezwykłe pokłady energii, a praca stała się antidotum na obezwładniającą ją bezsilność. - Próbowałam odlewać w gipsie. Jednak dopiero, gdy zobaczyłam film o hiszpańskiej artystce, która ręcznie robiła stylizowane okucia do kufra, spłynęło na mnie natchnienie. Zaczęłam poszukiwać narzędzi, materiału. I tak narodziły się przestrzenne obrazy, które pieszczotliwie nazywam poetyckimi instalacjami. Dopiero później dowiedziałam się, że to co robię nazywa się repusowanie, czyli dawna technika formowania blachy na zimno. Polega na ręcznym tłoczeniu wgłębień, którymi kształtuje się kuty metal, nadając płaszczyźnie trzeci wymiar - tłumaczy artystka.

Anna Godlewska w swoich pracach nakłada ornamenty na różne realizacje artystyczne: autorskie szkice, reprodukcje dzieł wielkich mistrzów, współczesne zdjęcia i fotografie retro. To nowatorskie połączenie różnych technik, faktur i materiałów stworzyło pełny obraz poetyckich instalacji. Prace można podziwiać do końca stycznia 2015 roku.

KGO