W wędrówkę korytem naszej najbliższej rzeki zabierze nas galeria Ars Nova. To znakomita okazja by poznać trochę lepiej teren, na którym żyjemy. O historii naszego miasta usłyszymy także na scenie Teatru Polskiego oraz w Bielskim Centrum Kultury.

Teatr

Teatr Polski zaprasza w tym tygodniu na sztukę pt. ?Żyd?. Mojżesz Wasserstein szuka swoich przodków. W tym celu nawiązuje kontakt z władzą szkoły w niewielkim miasteczku. Dyrektor tej placówki postanawia zaprosić mężczyznę do szkoły i uczynić go gościem honorowym. Jako, że szkoła ma problemy finansowe, dyrektor nie ukrywa, iż liczy na finansowe wsparcie przybysza z Izraela. Zanim jednak dojdzie do spotkania, trzeba odpowiedzieć sobie na wiele istotnych pytań. Znakomita opowieść o stosunku Polaków do ludności żydowskiej. Spektakl zobaczymy 26 i 27 lutego o godz. 19.00.

Muzyka

Zespół Pieśni i Tańca Bielsko obchodzi w tym roku swoje czterdzieste urodziny. Obecnie składa się on z trzech grup dziecięcych oraz jednej formacji reprezentacyjnej.  W swoim repertuarze grupa posiada dwa programy artystyczne: ludowy oraz estradowy. Pierwszy z nich nawiązuje do tradycyjnego folkloru polskiego, a drugi odnosi się także do kultur innych krajów świata. Zespołowi towarzyszy również silna grupa muzyków. Swój dorobek artystyczny zespół zaprezentuje na koncercie jubileuszowym, który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury 28 lutego o godz. 18.00.

Galeria

W galerii Ars Nova możemy zobaczyć wystawę pt. ?Biała Woda I? autorstwa Krzysztofa Kaczmara. Ekspozycja ta składa się z materiałów wideo powstałych w czasie wędrówki korytem rzeki Białej. W swojej twórczości Krzysztof Kaczmar nawiązuje do sztuki ludowej danego obszaru, starając się przybliżyć odbiorcom jej najważniejsze aspekty. Wystawę można oglądać codziennie do 28 lutego. Wstęp jest bezpłatny.

Katarzyna Stania