Zawsze marzyłeś o wyjeździe na wschód, ale, z różnych powodów było to poza Twoim zasięgiem? Zderzenie z kulturą wschodu wcale nie musi być aż tak trudne, wystarczy odwiedzić Herbaciarnię Assam.

Centrum naszego miasta obfituje w różnego rodzaju atrakcje, jednakże miejsc, gdzie można by się wyciszyć i zrelaksować jest jak na lekarstwo. Właśnie tę niszę wypełnia jedyna w swoim rodzaju, bielska Herbaciarnia Assam, gdzie przy dźwiękach egzotycznej muzyki, czarce herbaty i w kłębach dymu dobywającego się z fajki wodnej, można ukoić skołatane nerwy. Mieszczący się w kamienicy na Starówce lokal ma w swojej karcie herbaty z najróżniejszych zakątków świata. Szerokość dostępnej oferty naparów zaspokaja wymagania nawet najbardziej wybrednych koneserów. Ponadto w Assamie można zaopatrzyć się w dowolnie wybraną mieszankę herbat oraz cały asortyment niezbędny do przygotowania jej w zaciszu własnego domu. Podobnie sprawa prezentuje się, jeżeli chodzi o fajki wodne. Oprócz możliwości delektowania się jej smakiem na miejscu, herbaciarnia dysponuje szerokim wachlarzem tytoni, oraz akcesoriów dla wielbicieli tego rodzaju relaksu. Co ciekawe istnieje możliwość zamówienia fajki wodnej, w której zamiast tytoniu wykorzystane są kamienie Shizo. W ten sposób możemy cieszyć się przyjemnością palenia, bez narażania się na szkodliwy wpływ nikotyny. Ponadto w lokalu możemy zakosztować orientalnych dań i przystawek. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie niepodawany jest alkohol. Związane jest to głównie ze specyficznym stosunkiem kultury wschodu, którą promuje lokal, do wszelkich substancji psychoaktywnych.

Wnętrze Assamu utrzymane jest w klimacie dalekiego i bliskiego wschodu, dzięki czemu, nie ruszając się z Bielska, możemy odbyć niezwykłą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Lokal składa się z dwóch poziomów, przy czym z możliwości palenia fajki można skorzystać tylko na niższym poziomie. Zazwyczaj siedemnaście stolików, które znajdują się w herbaciarni, wystarcza dla wszystkich gości, jednakże przed weekendem warto dokonać rezerwacji z parogodzinnym wyprzedzeniem, gdyż to właśnie od piątku do niedzieli w Assamie pojawia się najwięcej klientów. Warto wiedzieć, że oprócz krzeseł możemy siąść również na poduszkach, umieszczonych przy niskich stolikach na podestach oraz w dwóch oddzielnych pomieszczeniach. Mimo możliwości zamówienia fajki wodnej w lokalu obowiązuje absolutny zakaz palenia papierosów. Jedną z największych zalet miejsca stanowi jej atmosfera. Wiąże się to z dość kameralnym klimatem, który zobowiązuje gości do spokojnego zachowania.

Jeżeli poszukujesz wytchnienia i odmiany od ogłuszających basem imprez Assam jest idealny. To świetne miejsce do spotkań ze znajomymi, gdzie bez przekrzykiwania muzyki, można spokojnie porozmawiać. Dzięki sieci Wi-Fi, dostępnej w herbaciarni, z powodzeniem można podjąć walkę z pracą dyplomową właśnie w tym miejscu, gdzie spokój i subtelne orientalne dźwięki pomogą skupić się na pisaniu. Ostatecznie Herbaciarnia Assam może okazać się ciekawą odskocznią od przepełnionych ludźmi kawiarni czy roztańczonych dyskotek. Ten kawałek dalekiego wschodu w Bielsku jest naprawdę miłą odmianą i ciekawym punktem na mapie bielskich lokali.


Autor tekstu: Karolina Mazurek