Filmowych bohaterów tego tygodnia czekają spore wyzwania. Emocji jak zwykle nie zabraknie, dlatego już dziś warto zarezerwować sobie wieczór na spotkanie z dobrym kinem.

Kino Studio oraz Kino Konesera polecają w tym tygodniu film pt. ?Pieta?. Gang-do zajmuje się ściganiem dłużników mafii i odzyskiwaniem od nich pieniędzy. W swoich działaniach posługuje się bardzo niekonwencjonalnymi metodami. Wymyśla coraz to nowsze i skuteczniejsze tortury.  Jego życie zmienia się jednak, gdy pewnego dnia w drzwiach jego domu zjawia się Mi-son. Kobieta twierdzi, że jest jego matką i porzuciła go zaraz po porodzie. Początkowo Gang-do odnosi się do niej niechętnie. W biegiem czasu jednak, kobieta zyskuje jego sympatie. Gang ?do łagodnieje i ujawniają się w nim ludzkie uczucia, o których już dawno zapomniał. Mężczyzna postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie.  Niestety, jego matka zostaje porwana. Prawdopodobnie, porywaczem jest jedna z jego byłych ofiar. Gang-do rozpoczyna więc śledztwo, które doprowadzi go do zaskakujących faktów. W kinie Studio film można oglądać do 5 grudnia o godz. 17.30 i 20.00. Kino Konesera natomiast zaprezentuje ten film 5 grudnia o godz. 19.00.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik zaprasza na film pt. ?Gainsbourg?. Lucien to młody chłopak. Gra na fortepianie, ponieważ zmusza go do tego ojciec. Chłopak nie lubi tego zajęcia. Z pasją jednak oddaje się rysunkowi. Udaje mu się nawet dostać do paryskiej akademii malarstwa. Wojna zmienia jednak plany młodzieńca. Po jej zakończeniu dorosły już Lucien postanawia wrócić do muzyki i uczynić ją sposobem na życie. Odchodzi jednak od tradycji, tworząc niekonwencjonalne utwory, które przynoszą mu popularność na całym świecie. Film zostanie wyświetlony 2 grudnia o godz. 20.00.

W ramach Bielskiego Kina Niezależnego będziemy mogli zobaczyć ?Elizabeth: Złoty wiek?. Królowa Elizabeth rządzi krajem od trzydziestu lat. Żyje jednak w ciągłym strachu. Jest bowiem kilka osób, które z chęcią pozbawiłyby ją władzy. Ponadto, część rodziny również nie jest jej przychylna. Jednym z przeciwników królowej jest hiszpański król Filip II. Pragnie on bowiem wprowadzić w państwie Elizabeth katolicyzm, na co kobieta nie chce się zgodzić. Szykuje się więc wojna. Jedocześnie Elizabeth zmaga się ze słabością do Raleigh?a. Nie może bowiem publicznie przyznać się, co do niego czuje. Pokaz filmu odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.05 w Galerii Wzgórze.

Katarzyna Stania