W sobotę, 18 maja o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Elżbiety Adamiak „Trwaj chwilo, trwaj”.

Elżbieta Adamiak to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda - według koneserów i krytyków muzycznych - okazała się sukcesem. Na ostatniej płycie „Zbieram siebie” znalazły się starannie dobrane nowe piosenki artystki, np.: „Trwaj chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo, trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach radiowych list przebojów.

Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie", jak i największe przeboje, takie jak: "Jesienna zaduma", "Do Wenecji stąd dalej co dzień", „Rozmowa przy ściemnionych światłach”. Artystka koncertuje z trzyosobowym zespołem: fortepian + śpiew – Piotr Goljat, Piotr Górka - kontrabas.

Elżbieta Adamiak: „Trwaj chwilo, trwaj”, 18 maja godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 80 zł (znżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).