Spektakl na podstawie słynnej powiastki filozoficznej autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Ponad 375 – na tyle języków, dialektów i gwar przetłumaczono i przełożono „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jest to najbardziej popularna książka dla dzieci na świecie. Właśnie – czy aby na pewno tylko dla dzieci? Fenomen dzieła tkwi między innymi w jego uniwersalności. Oceany treści i znaczeń, zawartych na zaledwie kilkudziesięciu stronach książeczki, pozostają aktualne niezależnie od wieku odbiorcy czy choćby szerokości geograficznej, którą zamieszkuje.

W świecie wielu pytań i nieproporcjonalnie mniejszej liczby odpowiedzi, niezmiennie „najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. 

Filip Jaśkiewicz - reżyser: - Mały Książę poprzez swój "barankowy portal" wciąga nas do swojej opowieści, w której poszukiwania przyjaźni i bliskości spotykają się z poważnym światem dorosłych. To opowieść o wychodzeniu z pudełka i burzeniu ścian między nami. O budowaniu wspólnego domu. O budowaniu mostów. O budowaniu więzi. O budowaniu z nich jeszcze czegoś innego. Bo może nieważne jest to, co zbudujemy, ale z kim? Mały Książę szuka w swoim życiu kogoś  takiego. A Ty? Może już masz kogoś takiego? Kim jest Twój przyjaciel? Jak brzmi jego głos? Czy zbiera motyle?


Twórcy spektaklu

Reżyseria
Filip Jaśkiewicz

Scenografia
Katarzyna Leks

Muzyka
Michał Krzyżanowski

Obsada
Magdalena Obidowska
Lucyna Sypniewska
Dagmara Włoszek-Rabska
Konrad Ignatowski
Maciej Jabłonowski
Ziemowit Ptaszkowski
Piotr Tomaszewski