Galeria Bielska BWA wspólnie z Izbą Architektów Rzeczpospolitej zaprasza dzieci i młodzież do Willi Sixta na bezpłatne zajęcia poszerzające wiedzę o architekturze i urbanistyce pod hasłem "W labiryncie ulic - czyli stwórzmy miasto idealne".

Architekci kierują program do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych placówek, takich jak domy kultury czy świetlice wiejskie, do których uczęszcza młodzieży w wieku 12–19 lat.

W trakcie dyskusji, prezentacji i ćwiczeń warsztatowych pomagają odkryć, co w naszym otoczeniu jest najważniejsze. Odnoszą się do historii, teraźniejszości i przyszłości, żeby zwrócić uwagę na tożsamość kulturową i lokalne tradycje. Uświadamiają młodym ludziom, że bez względu na role, jakie grają i będą grać w społeczeństwie, mają wpływ na jakość otaczającej nas przestrzeni.

Spotkania w Willi Sixta w trzech cyklach, każdy po pięć spotkań, odbywać się będą we wtorki o 15.00. Prowadzone będą przez architektkę i edukatorkę Otylię Śleziak.

Pierwszy cykl pod hasłem „Ja i przestrzeń”, adresowany do młodzieży w wieku 12–15 lat, rozpocznie się we wtorek, 8 listopada o 15.00 w Willi Sixta. Kolejne zajęcia odbędą się 15, 22 i 29 listopada oraz 6 grudnia.
W styczniu i lutym realizowany będzie drugi i trzeci cykl dla starszej młodzieży (15–19 lat).

"W labiryncie ulic - czyli stwórzmy miasto idealne", 8, 15, 22 i 29 listopada, 6 grudnia. Zajęcia są bezpłatne, osoby zainteresowane proszone są o zapisy pod adresem [email protected]