W czwartek, 29 września o 18.00, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki odbędzie się koncert „Themes of Dracula”. Na fortepianie zagra Piotr Orzechowski, a na saksofonie Kuba Więcek.

W 2022 roku przypada 90. rocznica urodzin Wojciecha Kilara. Z tej okazji w bielskiej szkole muzycznej będzie można usłyszeć kultową ścieżkę dźwiękową Wojciecha Kilara do filmu Francisa Forda Coppoli w całkowicie nowym wydaniu.

Piotr Orzechowski to jeden z najciekawszych pianistów nowej generacji polskich muzyków. Pianista doskonale odnajduje się, grając zarówno muzykę klasyczną, jak i jazz. Porusza się po skomplikowanych strukturach harmonicznych w ostentacyjny wręcz sposób, udając, że nie odczuwa żadnego twórczego wysiłku. Jest absolwentem prestiżowej bostońskiej Berklee College of Music i jednym z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej – Pierwszej Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition’2011 , którą zdobył jako pierwszy Polak w historii legendarnego szwajcarskiego Montreux Jazz Festival.

Kuba Więcek to młody saksofonista, laureat licznych nagród i wyróżnień (w tym Fryderyka i Mateusza Trójki za album „Another Raindrop”). Jeden z najbardziej wszechstronnych jazzmanów swojego pokolenia, który z upodobaniem znajduje dla swojej muzyki nowe konteksty, brzmienia i wyzwania.

„Themes of Dracula”,  29 września godz. 18.00, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki. Wstęp wolny za zaproszeniami (rezerwacja bezpłatnych zaproszeń mailowo [email protected]; w tytule maila należy wpisać „REZERWACJA” i nazwę koncertu; odbiór zaproszeń dzień przed koncertem na portierni szkoły, w godzinach od 8.00 do 20.00; informacje o koncertach: 33 49 88 410 wew. 234).

Fot. Magda Ruta