Od 9 września w Galerii Spojrzenia wybrane mieszczącej się w Domu Kultury w Lipniku potrwa wystawa prac Anity Nowak "Enigmatycznie".

- Wystawa jest zbiorem fotografii powstałych nieśpiesznie w chwilach pomiędzy jednym a drugim muszę. Zrodziły się one z ciekawości i chęci zbliżenia się do świata, którego nie zauważamy, gdy pędzimy. Jest efektem mojej fascynacji światłem, makrofotografią i celowym ruchem aparatu - opowiada artystka.

- Nazywam siebie animatorem fotografii. Fotografia od najmłodszych lat krążyła wokół mnie. Była moim niespełnionym nastoletnim marzeniem. Po latach amatorskiego instynktownego fotografowania przyszedł czas na prawdziwą naukę. Zaczęło się od kursu fotografii u Bo Jaroszka w Bielsku-Białej, a teraz jestem absolwentką szkoły fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Prowadziłam zajęcia fotograficzne dla młodzieży i dorosłych w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej i Pszczyńskim Centrum Kultury. Obecnie biorę udział w projekcie fotograficznym z Akademią Seniora. Zostałam członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestnikiem zajęć Kawiarenki Fotograficznej w DK w Lipniku. Brałam udział w kilku wystawach zbiorowych.

- Fotografia daje mi poczucie radości i spełnienia. Jest moim hamulcem w codziennym pośpiechu. Mogę swobodnie realizować swoje pomysły i podziwiać cudze realizacje. Dzięki fotografii rozwijam swoją wiedzę o sztuce, nauce, filmie. Cenię ją za to, że uczy mnie cierpliwości, dokładności, otwartości i poznaję ludzi, którzy wnoszą w moje życie dużo radości.