Piknik Starobielski jak zawsze przyciągnął tłumy bielszczan. W niedzielne popołudnie oglądać można było wioskę wojów, pokazy strażackie i zakupić coś na jarmarku. W strefie gastronomicznej prawie wszystkie miejsca był zajęte, a uczestnicy pikniku zajadali się przysmakami z grilla i nie tylko. Wieczorem zagrala Grupa Furmana.

Po uroczystym otwarciu pikniku odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44, Szkoły Podstawowej nr 38, Szkoły Podstawowej nr 31 i scholi św. Stanisława. Bielska Drużyna Najemna Svantevit zaprezentowała świat wczesnośredniowiecznych wojów.

Można było podziwiać popisowe walki. Na terenie probostwa stanęła średniowieczna wioska, a dzieci miały do dyspozycji dmuchańce. Rozegrano też turniej mega piłkarzyków. W trakcie Starobielskiego Pikniku Historycznego można było zwiedzać kościół pw. św. Stanisława i uczestniczyć w pokazach strażackich.

Zadbano także o animacje dla dzieci, a zaraz potem energetyczna zumba dla wszystkich uczestników. Tradycyjnie były przysmaki z grilla, ciasta od starobielskich gospodyń i grochówka, a dla najmłodszych popcorn, wata cukrowa i lody. Na zakończenie odbył się koncert gwiazdy - Grupy Furmana.

ak