„Szczęśliwa siódemka” - to hasło programu wyborczego Jarosława Klimaszewskiego, który w kwietniowych wyborach powalczy o reelekcję. Wśród głównych propozycji zaprezentowanych dziś na zamku książąt Sułkowskich było m.in. zwiększenie miejsc w żłobku miejskim, stworzenie lasu społecznego w Lipniku, porody bez bólu w BCO-SM, dalszy rozwój budownictwa społecznego czy uruchomienie programu walki z cukrzycą wśród mieszkańców w wieku 45-65 lat. - Miasto nigdy nie rozwijało się tak, jak przez te ostatnie pięć i pół roku - przekonywał prezydent. Na koniec nastąpiła prezentacja kandydatów na radnych z listy KO i KWW Jarosława Klimaszewskiego.

Konwencja zorganizowana została dziś w południe w siedzibie Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. - Stoimy przed kolejnymi wyzwaniami w naszym wspaniałym mieście i, jak tak na was patrzę, to wiem, że wygramy - rozpoczął Jarosław Klimaszewski, który dziękował „przyjaciołom z PO za wsparcie”. Podkreślił także, że komitet utworzony pod jego nazwiskiem ma akceptację władz partyjnych.

„Kupiłem z żoną dwa mieszkania”

- Nie wygrywamy dla siebie, ale dla mieszkańców. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, rozwijamy miasto dla mieszkańców, dla nich kandydujemy. Parę miesięcy temu zdałem raport z tego, co się udało osiągnąć. Udało się wiele, ale chcemy wspólnie jeszcze więcej. Jestem pewny, że nam się to uda, ale trzeba mieć na to pomysły. Myślę, że ta kadencja pokazała, że te pomysły są - przekonywał.

Wśród sukcesów mijającej kadencji wymienił m.in. remont 1000 pustostanów czy rozpoczęcie budowy 200 mieszkań komunalnych. - Pojawiają się takie głosy, że pan prezydent kupił więcej mieszkań niż wybudował. Tak, kupiłem z żoną dwa mieszkania, wszystko jest w oświadczeniu majątkowym - mówił z ironią. Samorządowiec chwalił się także zwiększeniem nakładów na wymianę tzw. kopciuchów. - W ostatniej kadencji wymieniliśmy ich trzy razy więcej niż wcześniej przez dziesięć lat - dodawał prezydent.

Zdrowie, edukacja i społeczeństwo

„Szczęśliwa siódemka” - pod tym hasłem kryją się główne założenia programu wyborczego Jarosława Klimaszewskiego. Wśród założeń programowych znalazły się kwestie m.in. związane ze zdrowiem - uruchomienie programu walki z cukrzycą dla mieszkańców w wieku 45-65 lat, porody bez bólu w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim, czy dalsza rozbudowa części onkologicznej w placówce.

- Mamy na ten cel zagwarantowane ponad 160 mln zł. Nie zmarnujemy tych pieniędzy. Wszyscy, którzy byli w szpitalu zauważyli jaki postęp technologiczny miał w nim miejsce - dodawał Klimaszewski.

Padła także deklaracja dwukrotnego zwiększenia miejsc w żłobku miejskim, współpracy z Powiatem Bielskim w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży i uruchomienie programu wczesnego wykrywania wad wzroku wśród uczniów szkół podstawowych z klas I-III. Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi powstać mają strefy dla młodzieży, jedna z nich zorganizowana ma zostać w centrum handlowym.

Zaproszenie do debaty dla rywali

W obszarze mieszkalnictwa planowana jest m.in. budowa 160 mieszkań przez TBS na osiedlu Sarni Stok. Kontynuowany będzie program rewitalizacji kamienic. - Trzeba patrzeć w chodnik, by nie dostrzegać, jak wiele kamienic zostało w ostatnich latach wyremontowanych - mówił Jarosław Klimaszewski. Z myślą o ekologii planowane jest utworzenie tzw. lasu społecznego, który uzupełni teren wokół amfiteatru w Lipniku. Padła także deklaracja uruchomienia... farmy miejskiej, która hodować ma warzywa i owoce. 

Prezydent odniół się także do planowanych inwestycji drogowych. W przyszłej kadencji zrealizowana ma zostać m.in. północna obwodnica śródmieścia czy przebudowa ul. Piastowskiej. - To będzie jedna z ostatnich dużych inwestycji drogowych w mieście. Przechodzimy teraz do dróg lokalnych  - zapewniał Jarosław Klimaszewski obiecując, że minimum 10 mln zł rocznie przeznaczone zostanie na ich remonty.

Na koniec przemówienia prezydent Klimaszewski zaproponował, by wszyscy kandydaci ubiegający się o stanowisko prezydenta Bielska-Białej stanęli do debaty w piątek, 22 marca o godz. 15.00. 

bak