Wczoraj na parkingu u zbiegu ulic Chłopickiego i Krausa odbyła się kolejne Święto Ziemniaka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - były koncerty, pokaz fajerwerków i smaczne dania. Mieszkańcy licznie uczestniczyli w pikniku.

Rada Osiedla Biała Północ po raz kolejny zaprosiła bielszczan na sobotni piknik dla lokalnej społeczności. Przygotowano wiele atrakcji - od piątku trwało obieranie kilkuset kilogramów ziemniaków, które posłużyły jako baza do wspaniałych potraw. Na miejscu w symbolicznej cenie można było zakupić duszonki, placki ziemniaczane czy kartoflankę, warto było odstać swoje w kolejce. Były także liczne stoiska.

PreZero oferowało konkursy z nagrodami i możliwość skorzystania z fotobudki, Jan Chmiel z Teatru Grodzkiego zachęcał do uczestnictwa w rodzinnych konkurencjach, a strażacy z OSP Komorowice prezentowali najnowszy wóz strażacki. Były również dmuchańce, wata cukrowa i przejażdżki śmieciarką czy Ciuchcią Beskidzką. Podziwiać można było zabytkowe pojazdy czy pobazgrać „malucha” kredą.

Najwięcej atrakcji miało miejsce na scenie - występowały Kontrasty z DK Komorowice, znane i lubiane Włóczykije, a gwiazdą była Grupa Furmana. Zespół pomimo 25 lat na scenie wciąż potrafi rozgrzać publiczność. Po koncertach odbył się tradycyjny pokaz sztucznych ogni, a później dyskoteka, która trwała do godz. 22.00. Pomimo ciszy nocnej mieszkańcy jednak nie mieli ochoty schodzić z „parkietu”.

Na pikniku obecni byli politycy i radni miejscy. Stoisko z badaniami profilaktycznymi miała senator Agnieszka Gorgoń-Komor, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz razem z posłem Przemysławem Drabkiem rozdawali gadżety związane z 800+, ze sceny przemawiał minister Grzegorz Puda. Stąd też w mediach społecznościowych pojawiały się komentarze o politycznym charakterze pikniku. Rada Osiedla jednak stanowczo się od tego odcina. Na wydarzeniu obecni byli politycy wszystkich opcji. Wszyscy zostali przedstawieni i powitani, bo tak nakazywała kultura. Nikt nie został w żaden sposób wyróżniony.

Paweł Kanik, przewodniczący Rady Osiedla Biała Północ podkreśla, że piknik miał charakter oddolny, społeczny i w całości został zorganizowany przez lokalną społeczność. Wszyscy obecni doskonale się bawili. Wiele atrakcji sprawiło, że każdy, a szczególnie dzieci, mógł miło spędzić czas. Święto Ziemniaka wpisało się już w kalendarz bielskich imprez, które przyciągają tłumy. Taka zabawa tylko na Obszarach!

ak