Przez całą sobotę w kilku miejscach w centrum Bielska-Białej odbywały się pokazy gimnastyki i żonglerki, a na placu Wojska Polskiego wystawiony został uliczny spektakl. Na finał czekał festiwal baniek mydlanych i pokaz teatru ognia.

Wczesnym popołudniem rozpoczął się pierwszy Przegląd Artystów Ulicznych „BBusking”. W trzech punktach miasta: na placach Chrobrego, Wojska Polskiego i przy Banialuce odbywają się pokazy gimnastyki, warsztaty z nauki żonglerki oraz pokazy spektaklu „Blask” w wykonaniu artystów ulicznych Teatru Świat.

Czwarty punkt, to Centrum Hobbystycznym Strefa przy ul. Gazowniczej 21, gdzie artyści z kolektywu kapelusznik w godzinach późnopopołudniowych zaplanowali pokazy iluzji, tańca orientalnego, warsztaty kuglarskie i festiwal baniek mydlanych. Koniec dnia to fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt.

Być może pierwsza edycja przeglądu przetrze szlaki przed kolejnymi. Pierwotny pomysł bielskiego buskingu (czyli występów ulicznych) zakładał osiem przystanków, w tym pokazy chodzenia na linie pomiędzy Zamkiem Sułkowskich, a teatrem. Ostatecznie zdecydowano się pilotażowo na nieco mniejszy program.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki