W sobotni wieczór na wyremontowanym placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbył się koncert Agnieszki Chylińskiej. Ludzi przyszło tyle, że nie było gdzie wcisnąć przysłowiowej szpilki, a wypełnione mieszkańcami były wszystkie uliczki odchodzące od placu. Dziś wieczorem koncert „Boskie BB” z piosenkami Kory.

 - Żeby miasto żyło, muszą być ludzie. Miasto musi żyć, dlatego udostępniamy ten plac - mówił kilka dni temu prezydent Jarosław Klimaszewski na otwarciu placu Wojska Polskiego. Jego słowa spełniły się wczoraj, gdy - według organizatorów - na koncercie Agnieszki Chylińskiej mogło bawić się nawet 10 tys. ludzi.

Wystąpiła znana i lubiana wokalistka - Agnieszka Chylińska. Charyzmatyczna piosenkarka nawiązała magnetyczny kontakt z publicznością. Zgromadzeni mieszkańcy Bielska-Białej i okolic śpiewali razem z nią największe przeboje. Nie zabrakło melodii znanych jeszcze z czasów zespołu O.N.A. Tysiące gardeł głośno krzyczało słowa takich piosenek jak „Kiedy powiem sobie dość” czy „Królowa łez”.

Mimo wielkiego ścisku pod sceną, w obrębie całego placu Wojska Polskiego i na uliczkach do niego przyległych ludzie świetnie się bawili, ale zwracali uwagę na brak telebimu. Zanim plac opustoszał, minęło dobre kilkanaście minut. Bielsko-Biała nocą w końcu ożyło. Część uczestników świętowało dalej w okolicznych lokalach. Te które były zamknięte, straciły utarg życia - powiedziałby ktoś złośliwie.

Dzisiaj kolejne atrakcje Dni Bielska-Białej. Najpierw czeka nas słuchowisko plenerowe „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” przygotowane przez aktorów, które ze względu na pogodę odbędzie się w Teatrze Lalek Banialuka (godz. 11.00). Czytanie wzbogacone będzie m.in. muzyką na żywo.

W godz. 14.00-19.30 odbędzie się tzw. „Piknik z kFIATem Domów COOLtury”. W programie wydarzenia m.in. warsztaty w namiotach placówek MDK na zamkniętej dla ruchu ul. Zamkowej i placu Żwirki i Wigury, sklejanie modeli Fiata 126p, wykonywanie mozaiki z herbem miasta, warsztaty eko, bohaterowie bielskich bajek oraz koncerty i występy artystyczne. Będą także gry i zabawy dla dzieci stylizowane na lata 70.

Od 15.00 do 17.00 w Domu Kultury Włókniarzy odbędzie się Bajkowa Rodzina, czyli wyprawa w krainę animacji - prezentacja legendarnych bajek wyprodukowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przypomnienie postaci Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbki czy Pampaliniego.

Na zakończenie zaplanowano koncert piosenek Kory Jackowskiej: Boskie BB. Wydarzenie wystartuje o godz. 20.00 przed Teatrem Polskim. Znakomicie śpiewający artyści porwą w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory. Zabrzmią takie przeboje jak: Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Cykady i wiele innych w aranżacjach Jacka Obstarczyka. Artystom towarzyszyć będą muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

ak

Zdjęcia w galerii: Małgorzata Krawczyk