Na dwa dni Park Słowackiego zmienił się w krainę fantazji, w której nie brakuje doskonałej zabawy. Jeszcze dziś na zwiedzających czekać będzie sporo atrakcji. W rycerskiej wiosce znajdują się punkty z grami i zabawami dla dzieci, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi i clownami oraz dmuchańce. Można wziąć udział w warsztatach kuchni średniowiecznej, zielarni i zajęciach ze skrybą.

Za sprawę drugiej już edycji "Wojownicy Światów" do Bielska-Białej przybyli m.in. wojowie wczesnośredniowieczni, rycerze, piraci, samurajowie, muszkieterzy, żołnierze, a także postacie z dzieł popkultury: Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen, Mad Maxa, uniwersum Marvela. Ich przemarsz rozpoczął się na placu Ratuszowym, gdzie Gandalf Szary otrzymał od prezydenta miasta klucze do miasta. Kolorowy korowód rekonstruktorów, w strugach niespodziewanego deszczu, przeszedł przez centrum.

Na szczęście pogoda polepszyła się i wioska w parku zapełniła się zwiedzającymi. Odbyły się turnieje walki mieczem oraz pokazy walki. Także dzisiaj po godzinie 12.00 na zwiedzających czeka wiele atrakcji. W parku i wiosce znajdują się punkty z grami i zabawami dla dzieci, malowaniem twarzy, z bańkami mydlanymi i clownami, dmuchańce. Można wziąć udział w warsztatach kuchni średniowiecznej, zielarni i zajęciach ze skrybą. Aktywni mogą wziąć udział w turnieju łuczniczym. Na stoisku literackim można porozmawiać lub otrzymać dedykację od Pawła Więzika, Janusza Stankiewicza i Marcina Halskiego, autorów książek fantastycznych. Po 16.00 odbędzie się zumba a całość o 18.00 zakończy Teatr Walki.

Wstęp wolny, organizatorem jest grupa rekonstrukcyjna Powrót Bractwa Śródziemia, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, grupa Bielscy Raubiterzy, Drużyna Najemna Szarego Ducha.

Tekst i zdjęcia: Piotr Bieniecki